Felavattuk az új bázisunkat. Ami nem volt: pohárköszöntő, szalagátvágás, elnöki beszéd, pogácsa. Ami volt: 130 meghívott vendég a 3 nap alatt, akik sokat tettek azért, hogy elérjünk utunk során a bázis helyszínéhez és szelleméhez. Értő közönség, pártoló tagok, szakmai és intézményi partnerek és olyanok, akikkel szeretnénk elkezdeni egy termékeny együttműködést, amely előbb közvetlen, majd tágabb környezetünknek lesz jó.
A teljes teret bejátszottuk. A korábban kollégiumként működő, hosszú folyosókra felfűzött szobákból álló bázis három részre tagolódik: a leghátsó romos és nyomasztó rész a KÉPZELET folyosója nevet kapta, itt mutattuk be a Krétakör múltját, az alkotásokat vezérlő gondolatokat és érzeteket:
Egyhelyben topogó, bezártsággal kűzdő tánc a mosdókagylók között
Múltelemzés folyamatábrával és hűtőbe lejegelt direktorral
Bárkiből lehetett művész az interaktív zeneszobában
Nézők nézik a nézőket az önreflexió jegyében
Baronesszek spriccelnek a jelmezes színházon ámuló nézőkre
A képzelet részlegen történteket a teljes folyosót pályaként használó lövöldözős videójáték foglalta össze, ahol mindenki megkapta a magáét, és a nyertesek egy kórusművel lettek gazdagabbak.
A bázis irodaként működő középső része lett a VALÓSÁG folyosója, itt a Krétakör jelenlegi működésébe nézhettek be a résztvevők. A kreatív osztályon kiderült honnan jönnek az ötletek (a szomszédból, egy dróton keresztül). A kommunikációs osztályon megpróbáltuk elérni a célcsoportot (bár volt holtszórás: az utcáról is hallgatóztak) a megfelelő csatornán és leküzdeni a zajt (autók, de szombaton légkalapács is volt). A stratégiai osztályon kiderült, hogy ez olyan egyszerű dolog, hogy még egy nyolcéves is megérti. A gazdasági osztályon, pedig egy kritikus pillanatban Péter megnyitotta a főkönyvet is.
A bázisunk felújított, konyhát, próbatermet, és alkotótársak befogadását lehetővé tevő lakrészeket magába foglaló része a jövőnkhöz teremti meg az alapot, ez a LEHETŐSÉG folyosója.
Jeanne és Marc szabadkezet kaptak, hogy mire használják fel, alkotásuk lehetőséget jelentett számunkra is, hogy kipróbáljuk, milyen teljes felelősséget adni alkotótársainknak, bízni és hinni bennük. Félórás alkotásuk a barátságról, találkozásról a (nem is olyan igazi) véletlenekről szólt, és persze a jól és félre értelmezett lehetőségről.
Az akciók után igazi előadások is voltak, a Made in China és a hamlet.ws szereplőire is erősen visszahatott, hogy különleges helyen és közönségnek játszanak. (A szombati Made in China előadásról képgaléria is készült.) Az esték könnyed konyhába gyűléssel, sütögetéssel és beszélgetéssel zárultak, ahol pénteken és szombaton még lakók is megjelentek, ennek külön örülünk.
Ha kérdésetek vagy megjegyzésetek van, ide várjuk őket a kommentek közé. Többen fotóztatok is, ezeket szívesen megosztjuk itt, küldjétek el nekem a képeket vagy a linket.
Beküldött anyagok
Az első galéria meg is érkezett, Bánhidai Kinga fotóit nézhetitek meg.
Megérkeztek Újvári Milán képei is a csütörtök éjszakai próbáról, a pénteki, szombati (Made in China előadással együtt) és vasárnapi alkalmakról. Topdog fotói a hely hangulatáról mesélnek érzékletesen azoknak is, akik élőben nem láthatták. Tompa Andrea cikket írt az eseményről a Színház magazin weblapján, Cselényi Daniella pedig a Helyi Témának tudósított.